risebinars-884Pagājušajā piektdienā, 25. novembrī, daļa aktīvu, aizrautīgu, zinātkāru RISEBA’s jauniešu devās uz RISEBA Studējošo Pašpārvaldes (SP) organizēto RISEBINĀRU. RISEBINĀRS- definēts kā pašpārvaldes iekšējais seminārs, taču , patiesībā, ietver sevī daudz vairāk kā students spēj iedomāties . Tomēr semināra galvenais uzdevums- jauno biedru integrācija RISEBA vidē.
Informācija par semināru , līdz pat tā norises dienai, tika glabāta noslēpumā, tomēr 25 augstskolas studentus tas neapturēja. Vienīgā informācija, kas tika pavēstīta pirms semināra- informatīvs e-pasts ar nepieciešamo lietu sarakstu izdzīvošanai , un mājas darbs, kura izpildei dalībnieki tika sadalīti grupās un, lai to sekmīgi izpildītu, tiem bija nepieciešams komunicēt, kas radīja vēl lielāku interesi, jo daudzi viens ar otru nebija savstarpēji pazīstami.
Tā nu dalībnieki liktenīgajā dienā tikās operas skvērā, kur viņus sagaidīja daļa organizatoru, lai beidzot visus vestu kopīgā piedzīvojumā. Dalībnieki tika nogādāti uz Siguldu, un, izkāpjot no vilciena, viņus sagaidīja nākamais pārbaudījums- orientēšanās, kas vēl vairāk veicināja savstarpēju sapazīšanos biedru vidū. Orientēšanās galamērķis- semināra norises vieta, Viesu nams “Kārumnieki” .
Sestdienas diena bija jaunas informācijas un sajūtu pilna. Rīts sākās ar rīta rosmi, kam pēc tam sekoja lekcijas dienas garumā, kuras pasniedza tādi lektori kā Aldis Zauls, Tatjana Vasiļjeva, Rolands Eglītis, Kalvis Ozols, Jēkabs Silanžs , Elina Valdmane un Kaspars Breidaks. Jaunajiem biedriem tika dota iespēja iepazīt augstskolas struktūru, paspārvaldes lomu un nozīmi tajā, apzināties sevi kā komandu, kā arī noskaidrot personību tipus,to iedalījumu un lomu komandas darbā, kas , savukārt, atvieglo komunikāciju.
Uz semināru ieradās arī vecbiedri- Ingemārs Muktupāvels, Toms Strēlis, Rihards Vijums un Sigvards Krongorns, lai iepazīstinātu ar savu pieredzi, vērtīgām atziņām un noderīgiem knifiem , kas jaunajiem biedriem varētu noderēt, darbojoties SP.
Tā vien šķita, ka ik viens dalībnieks iepazina ne tikai savu augstskolu un SP, bet arī pats sevi. Biedru acis caurstrāvoja motivācijas deva un bija vērojama griba iesaistīties un darīt. Pārrunājot notikušo ar dalībniekiem, atsauksmes no tiem liecināja, ka ik viens ir ne tikai ieguvis piepildījumu sev , bet arī izjutis atbildību pret SP un savu nozīmi tajā . Viennozīmīgi, tieši šis seminārs bija tas, kas ieviesa skaidrību biedru prātos un atklāja katra biedra nozīmi šajā organizācijā. Šis bija pavērsiena punkts, kas lika biedram saprast savu piederību un ieviesa gribu darboties, lai kopīgi sasniegtu SP mērķus un celtu augstskolas vārdu. Notikums, kas studenta skatījumu un turpmākos studiju gadus padarīs nozīmīgākus un aizraujošākus. Un tas noteikti nebūtu izdevies bez fantastiskās organizatoru komandas, kas parūpējās par katru sīkumu un kopā ar dalībniekiem radīja lielisku noskaņu un ģimeniskāku SP . Paldies, Linda Upeniece, Nora Paula Bargā, Toms Abolins, Raimonds Zaretoks, Zane Roķe , Ineta Sulca, ka padarījāt šo semināru par tik neaizmirstamu un svarīgu!

Paldies Anete Zatirka par skaisto mirkļu iemūžināšanu.

https://www.flickr.com/…/111860428@N…/sets/72157673380698073

Uz tikšanos nākamajā RISEBINĀRĀ!

Rakstīja: Kristiāna Bumbiere